Zaproszono mnie do studia TV, aby porozmawiać o zmianach w naszym życiu.

Pani Ewa zdecydowała się zrealizować swoje marzenia o pilotowaniu samolotów.

Pan Rafał Sonik jest biznesmenem, ale marzył od dziecka o rajdach Paryż Dakar i dopiął swego.

Boimy się zmian i często tkwimy w tym co znajome, zamiast sięgać po marzenia. Chociaż  nie jesteśmy spełnieni i nie realizujemy swoich możliwości ani potrzeb, tkwimy w starym, bo daje nam złudne poczucie bezpieczeństwa i kontroli.

Życie zaskakuje nas na każdym kroku i czasem tracimy to, co wydawało nam się pewne. Pracę, związek, zdrowie… I tak wtedy musimy zmierzyć się ze zmianą.

Decyzję o tym, co chcemy studiować, czym zajmować się w życiu podejmujemy wtedy, gdy mamy 19 lat. Często pod wpływem impulsu, przypadkowo, czasem pod presją rodziców. Jesteśmy bardzo młodzi, nie całkiem siebie świadomi. Dopiero gdzieś w połowie życia orientujemy się kim tak naprawdę jesteśmy i co kochamy, albo dawne, schowane marzenia zaczynają się w nas odzywać.

Ale wtedy wiele rzeczy mamy już poukładanych i czujemy się bezpiecznie w starych schematach. Zmiana to coś, czego nie znamy, co jawi się jako odległe i niebezpieczne. Boimy się zaryzykować, bo może być jeszcze gorzej. Straszymy się zamiast wspierać.

Musimy radzić sobie ze zmianami w życiu i pomimo lęku starać się robić to, co kochamy i żyć tak, jak pragniemy.

W Strefie zmiany pomagamy w zmianie, pomagamy radzić sobie z lękiem przed zmianą, uczymy jak wspierać siebie i jak sięgać po pomoc, aby zmieniać swoje życie na lepsze.

Obejrzyj materiał video z moim udziałem. Zapraszam Cię do pozytywnych zmian w twoim życiu.

http://pytanienasniadanie.tvp.pl/39209683/aktywni-w-kazdym-wieku