Mąż Magdy oszalał na punkcie innej kobiety, a Magdzie zawalił się cały świat. Wciąż zadaje sobie pytania: jak to możliwe, jak mógł mnie zdradzić, kiedy do tego doszło, jak mogłam tego nie zauważyć, czy dam radę być z nim nadal, czy ten ból kiedyś minie? Doświadcza codziennej huśtawki nastrojów, od złości poprzez żal, smutek i ponowną nadzieję. To naturalne emocje, jakich doświadczają zdradzone kobiety.

Dlaczego?
Do naruszenia wyłączności seksualnej, która w naszej kulturze jest obowiązującą wartością, może dochodzić z różnych przyczyn. Zdarza się, że niektóre osoby w ten sposób potwierdzają swoją atrakcyjność seksualną, wzmacniają poczucie własnej wartości. Niektórym mężczyznom może wydawać się, że to byłoby niemęskie nie skorzystać z nadarzającej się okazji, niektórzy mogą chcieć sprawdzić, jak to jest z inną partnerką.

Często także zdrada sygnalizuje, że coś niedobrego dzieje się wewnątrz związku, że małżonkowie oddalili się od siebie emocjonalnie, nie rozmawiają ze sobą, wymieniają się tylko codziennymi obowiązkami, ale nie dzielą się przeżyciami, są raczej obok siebie niż ze sobą. Mogą czuć się niewystarczająco docenieni, niezauważani, mało ważni. Wówczas bardzo łatwo jest ulec pokusie i dowartościować się w czyichś oczach.

Czasem mamy inne potrzeby seksualne i tłumienie ich dłuższy czas skutkuje coraz większą frustracją i wzajemnym obwinianiem się. Wiele osób ma też zupełnie nierealne oczekiwania od partnera i związku, co budzi oczywiste niespełnienie i rozczarowanie. Niektórzy czują się znudzeni lub poprzez romans rekompensują sobie poczucie pustki życiowej, stagnację zawodową i osobistą.

Złudna rzeczywistość

Zwykle jednak jest to mieszanka różnych przyczyn, które zakłócają dobre funkcjonowanie związku i doprowadzają w końcu do poważnego kryzysu. Zdrada jest takim kryzysem, choć nie zawsze musi zakończyć się rozpadem małżeństwa.

cały artykuł czytaj tutaj:

http://kobieta.wp.pl/kat,26325,title,Zdrada-dlaczego-do-niej-dochodzi-i-jak-z-nia-zyc,wid,16067495,wiadomosc.html