Martynie nie układa się z facetami. Odkąd pamięta, stale trafia na zimnych drani, którzy najpierw ją uwodzą, a potem, kiedy już się zakochuje, nagle są bardzo zajęci, nie mają czasu, żeby się spotkać. Obiecują, że zadzwonią, ale o tym zapominają. Tak było z Wojtkiem, jej mężem, który manipulował nią, stopniowo odcinał od przyjaciół i rodziny, podkopywał jej własne poczucie wartości. Podobnie jest teraz, z Erykiem, który zamiast spokojnego związku, o jakim marzyła, serwuje adrenalinę, niepewność, emocjonalną huśtawkę.

Taniec z draniem

Dość często zdarza się, że kobiety ulegają urokowi kogoś, kto wydaje się silnym, zdecydowanym i niezwykle męskim facetem, a kto w rzeczywistości okazuje się niezdecydowanym i mało empatycznym typem, wykorzystującym je do swoich celów, zadającym ból, zdradzającym, cynicznym.

I chociaż maska opada dość szybko, kobiety nie są w stanie wyplątać się z relacji z nim. Stosują całą gamę strategii obronnych, które mają na celu chronić je przed uświadomieniem sobie bolesnej prawdy i ukazaniem iluzji bliskiego związku. A przecież uchroniłyby się naprawdę, gdyby natychmiast uciekły od raniącego partnera gdzie pieprz rośnie. W przeciwnym razie taki związek naraża je na powtarzające się stany niepokoju i cierpienia, przeplatające się z krótkimi okresami euforii, nadziei i radości.

Gdy już niemal opłaczą stratę i wycofują się, tracąc nadzieję na szczęśliwe zakończenie, drań znów zaczyna je gonić, w obawie, że ofiara mu się wymknie. Wraca, znów jest słodki i uroczy, znów oplata je siecią zależności i nie pozwala umknąć. Taka kobieta jest mu potrzebna, aby mógł czuć się wspaniały, pożądany i atrakcyjny. Chce wiedzieć, że robi na niej wrażenie, że ona wciąż czeka i jest gotowa wybaczać, gotowa na wszystko.

Płonna nadzieja

Skąd w tych kobietach wciąż powracająca nadzieja, że tym razem będzie inaczej i on na pewno się zmieni? Co pozwalało Martynie wierzyć, że jej mąż w końcu zrozumie swoje błędy i zacznie żyć inaczej? Co spowodowało, że gdy w końcu zdecydowała się od niego odejść, natychmiast związała się z podobnym mężczyzną, który tylko ją zwodzi, obiecuje złote góry, ale nic dla niej nie robi?

cały artykuł czytaj tutaj:

http://kobieta.wp.pl/kat,26325,title,Dlaczego-niektore-kobiety-ciagle-trafiaja-na-zlych-mezczyzn,wid,15160754,wiadomosc.html