Stres towarzyszy nam na każdym etapie naszego życia. Nie da się go całkowicie wyeliminować, ponieważ jest reakcją organizmu na zagrożenie, działa mobilizująco i przygotowuje nas do walki lub do ucieczki, w zależności od tego, jak ocenimy nasze możliwości.

Ale często źle oceniamy zagrożenie i poddajemy nasz organizm nadmiernym reakcjom stresowym,  co powoduje niepotrzebne napięcie, lęk, dyskomfort, bóle i dolegliwości somatyczne. Rozregulowany organizm błędnie rozpoznaje zagrożenie i reaguje podwyższoną gotowością do ataku lub obrony. Taki długotrwały stres jest bardzo niebezpieczny i szkodliwy, może przyczyniać się do powstawania wielu chorób np. nerwicy i zaburzeń lękowych, depresji, chorób układu krążenia, układu trawiennego, zaburzeń snu, odżywiania a także do obniżenia popędu płciowego czy nawet chorób nowotworowych.

Zapraszam do programu “Uwolnij się od stresu!” Na warsztatach poświęconych walce ze stresem lub na sesji relaksacji możesz zapoznać się z narzędziami, które pomogą ci uporać się ze stresem.  

Program warsztatów: (4 godziny)

-psychoedukacja na temat stresu i jego skutków

-rozpoznaj swój stres-co i kiedy stresuje właśnie ciebie

-ćwiczenia behawioralne, metody relaksacyjne i wizualizacje- jako metody walki ze stresem

– znajdź swój sposób na stres

Sesja relaksacyjna (50 minut)

Żyjesz w ciągłym biegu i napięciu. Stale gdzieś pędzisz: dom, praca, obowiązki i nowe wyzwania. Jesteś przemęczony i wyczerpany. Szybko się denerwujesz, wybuchasz złością a potem masz poczucie winy z powodu agresywnych zachowań. Stres zabiera ci radość życia, psuje relacje z ludźmi i obniża twój nastrój. Masz tego dość, wyczerpały się twoje zasoby a do urlopu jeszcze daleko.

Proponuję Ci indywidualny trening relaksacyjny! Uspokoisz myśli i emocje, odprężysz umysł, dasz odpocząć swojemu ciału. Rozluźniony organizm daje sygnał do mózgu, że wszystko jest w porządku, nie ma zagrożenia i nie ma powodu do obaw. Wraca upragniony spokój.

Umów się na sesję, zapytaj o warsztaty: tel. 516 98 98 33