Witam. Poznałem partnerkę o 9 lat starszą. Jest kobietą piękną, szczupłą, zadbaną. Ona jest od 3 lat po rozwodzie, ma trójkę dzieci, ale już dorastających. Ja jestem również zadbanym szczupłym mężczyzną po trzydziestce o miłym wyrazie twarzy. Mam wrażenie, że moja kobieta ogląda się za facetami, a czasami mam wrażenie, że patrzy na nich uwodzonym spojrzeniem. Nieraz byłem świadkiem, jak to robi, ale ona twierdzi, że nie i wymyślam. Nie przyznaje się do tego, choć sygnały puszczane w kierunku mężczyzn były ewidentne. Jest świetną kobietą i matką, ma bardzo wysokie libido. Co mam robić w tym kierunku? Męczy mnie takie zachowanie osoby kochającej.

Adriana Klos:  Czasem ludzie mają potrzebę dowartościowywania się i upewniania co do swoich mocnych stron, gdy brakuje im silnego poczucia własnej wartości i nie są tak do końca pewni siebie. Może Pana partnerka nie jest w pełni przekonana, ile dla Pana znaczy, może czuje się niepewnie w tym związku i w ten sposób próbuje dać Panu znać, że czegoś od Pana potrzebuje. Może próbuje wzbudzić w Panu zazdrość, aby sprowokować Pana do wyrażenia swoich uczuć wobec niej.

Często dzieje się to nieświadomie i dlatego trudno jej się do tego przyznać, gdy Pan ją na tym przyłapuje. Może nie być świadoma, że tak robi lub nawet trochę się tego wstydzić. Może trudno jej się przyznać, że tak naprawdę czuje się niepewna i zagubiona. O 9 lat starsza od Pana, może w głębi duszy czuć się zagrożona, obawiać się, że Pana straci. W ten sposób podsyca Pana niepokój i upewnia się, że skoro jest Pan zazdrosny, to jednak ją Pan kocha.

Warto, żeby Pan jej mówił, jak Pan się czuje, gdy ona to robi. Wtedy łatwiej jej będzie to zrozumieć, postawić się w Pana sytuacji. Nie będzie się bronić, gdy poczuje, że Pan mówi o swoich uczuciach, a nie ją oskarża czy robi wyrzuty.

Na pewno warto też mówić jej częściej, że jest piękna, wyjątkowa i jak dużo dla Pana znaczy. Ludzie na ogół zbyt rzadko wyrażają wprost pozytywne uczucia wobec siebie, a bardzo tego potrzebują.

porady znajdziesz w serwisie wp.pl w ” Zadaj pytanie ekspertowi”

http://kobieta.wp.pl/eid,13,eqid,12193154,title,Ona-oglada-sie-za-innymi,pytanie.html